Kleemann 2008

38. Dr. Kleemann - Zuchtausleseprüfung 2008 - Results

PNr Führer: Hundename Gesch Nase Suche Vorst StoE StmE BrE BrH GaW GoW Fw KS
1 Franz Maas-Peitzmeier Thila  Rothenuffeln H 4 3 4 4 4 4    4  4  V N
2 Prof. Dr. Franz Stemmer Titan  Rothenuffeln R 4 3 4         4  3  V N
3 Marica Schumacher Vito  Silesia R 4 4 4 4 4 4    4  4  V KS
4 Martin Meyer Lührmann Senta von der Tannenburg H 4 4 4 4h 4 4    4  4  SG KS
5 Siegfried Hofstetter Corinna vom Brettenbach H 4 4 4 4 4 4    4  4  V KS
6 Thomas Hofstetter Bellevue vom Hege-Haus H 4 4h 4 4 4 3    4  4  SG KS
7 Helmut Klotz Claudia vom Hege-Haus H 4 4h 4 4 4 4    4  4  SG KS
8 Siegfried Hofstetter Argo  Seehof H 4 4h 4 4 4 3    4  4  V KS
9 Josef Labsch Zanka II  Engholms H       0           V3 N
10 Karl Stacheter Alida vom Königsgraben H       4 4 0        SG N
11 Udo Krämer Biene vom Hirschenacker H 4 4 4 4 4 4    4  4  V KS
12 Rainer Seeber Amor vom Hirschenacker R               2  2  SG N
13 Ilona Inzelsberger Annabelle von der Königsleite H 4 4h 4h 4h 4 4    4  4  SG KS
14 Josef Schmidt Usko vom Thüringer Zipfel R 4 4 4 4 4h 3    4  4  SG KS
15 Armin Prinz Eiko von der Zista R 4 4 4 4 4 4    4  4  V KS
17 Martina Wedekind Deichgraf von der Himmelsleiter R 4 4 4 4 4 4    4  4  V KS
18 Michael Heinze Terz vom Osterberg R 4 4 4 4 4 4    4  4  V KS
19 Anne Dörr Anna  Anjules H 4 4 4 4h 4 3    3  4  V KS
20 Sascha Schmitt Sadhu  Rothenuffeln H 4 4 4 4h 4 4    4  4  SG KS
21 Hans Grün Pia vom Amtmannsloch H 4 4 4 4 4 4    4  4  SG KS
22 Hans Grün Rico vom Amtmannsloch R 4 3 4 2       4  3  V N
23 Paul Seegers Goran di Dual Status R 4 4 4 3       4  3  V N
24 Andreas Schmidt Catza vom Gänsehimmel H 4 4   2       4  3  V5 N
25 Andreas Schmidt Cole vom Gänsehimmel R 4 3 4         4  1  SG N
26 Gerd Schad Ungaro vom Hege-Haus R 4 4 4 4 4 3    4  4  V1 KS
27 Dr. Ralf Reiting Onja vom Osterberg H 4 4 4 4 4 4    3  4  V KS
28 Karl-Heinz Groß Veit vom Osterberg R 4 4 4 4 4 3    4  4  SG KS
30 Paul Seegers Conan  Seehof R 4 4 4 4 4 4    4  4  V5 KS
31 Manfred Vogel Vigos  Silesia R       0           V N
32 Marica Schumacher Zeros  Silesia R 4 4 4 4h 4 4    4  4  V KS
35 Friedhelm Poell Devil von der Wacholderheide R 4 3 4         3  3  SG N
36 Reinhard Czerwinski Perle vom Amtmannsloch H 4 3 3 2         3  V1 N
37 Lothar Wörz Diana vom Massenbach H 4 4 4 4 4 4    4  4  SG KS
38 Gerhard Boxan Nadja  Pöttmes H 4 4h 4h 4 4h 4    4  4  SG KS
39 Walfried Galler Oliver  Pöttmes R 4 4 4 4h 4 4    4  4  V KS
40 Friedrich Täuber Dax vom Hochkrell R 4 4 4 4 4 2    4  3  SG N
41 Peter Reichert Ex von Hochkrell R       3           SG N
42 Rüdiger Stilgenbauer Tessa vom Schloßgraben H 4 3 2 4 2   3  3  3  SG N
43 Manny Boutsikakis Bacara vom Ährenfeld H 4 4 4 4 4 4    4  4  SG KS
44 Alwin van der Veen Harley vom Beaver Creeks R 4 4 4 2       4  4  SG N
45 Theo Oldiges Celly vom Düpenautal H 4 4 4 4h 4h 4    3  4  SG KS
46 Dale P. York Condor vom Gänsehimmel R       0           SG N
47 Jan Janssen Xambos von Neuarenberg R 4 4 4 4 4 4    3  4  V KS
48 Harry Stratmann Zenta von Neuarenberg H 4 4 4 4 4 2    3  3  V N
50 Erhard Dinter Inka vom Riverwoods R       4 4 0        SG N
51 Jens Stahl Villa vom Riverwoods H 3 3   4 4 4    0  2  V N
52 Heinz Sprock Xantara vom Riverwoods H 4 4 4 2       4  4  V N
53 Gerhard Stute Ralle vom Nordhof H 4 4 4 4 4 3    4  4  V KS
54 Wilhelm Kohnen Wasir  Birkenwald R 4 4 4 4h 4 4    4  4  V3 KS
55 Dr. Georg Garrels Karlo vom Delme-Horst R 4 4 4 4 4 4    4  4  SG KS
57 Hinrich Kühlken Kessy vom Delme-Horst H 4 4 4 4 4 3    3  4  V KS
58 André Mahlstedt Kira vom Delme-Horst H 4 4 4 4 4 3    3  4  SG KS
59 Markus Koslowski Mira vom Delme-Horst H 4 4h 4 4 0     4  4  SG N
60 Marianne Hesse  Carlo von der Hansaburg R 3 3 4 4 4 3    3  4  SG N
61 Hubertus Högemann Cyra von der Hansaburg H 4 4 4 4 4 3    4  4  V KS
62 Klaus Hemme Gessy von der Madlage H 4 4h 4 4 4 4    4  4  V KS
63 Wilhelm Hemme Inga von der Madlage H 4 4h 4h 4 4 0    4  4  V N
64 Wolfhardt Köhler Prada vom Meynautal H 4 4 4 4 4 4    3  4  V KS
65 Heinrich Henken Don von der Sagterhöhe R 4 4 4 4 4 3    4  4  SG KS
66 Helmut Lammers Aik von der Sonnenlage R 4 4 4 4 4 4    4  4  V KS
67 Robin Kreuz Charlie vom Amazonas R 4 4 4 4 4 3    4  4  SG KS
68 Willi Werner Immken Vroni von Neuarenberg H 4 4 4 4 4 4    4  4  SG KS
69 Hermann-Josef Schomakers Vega II vom Riverwoods H 4 4 4 4 4 4    3  4  V2 KS
70 Bernd Krüger Ilka von der Madlage H 3 4 0 4 4 4    3  4  V N
71 Ernst Mack Caro vom Rahe R 4 4 4 4 4 4    4  4  SG KS
72 Leo Karduck Dolly vom Altenbruch H 4 4 4 4 4h 4    4  4  V KS
73 Ralf Gruhn Cessy vom Gievenbach H 4 4 4 3       3  4  V N
74 Klaus Bommers Atlanta vom Hege-Hof H 4 4 4 4h 4 4    4  4  SG KS
75 Leo Karduck Baron vom Hege-Hof R 4 4   2       4  4  SG N
76 Klaus Bommers Ciro vom Hege-Hof R 4 4 4 4 3     4  4  SG N
77 Peter Rosen Cora vom Hege-Hof H 4 4 4 4 4 4    4  4  V KS
78 Sabine Hallmich-Kober Timo von der Münzenburg R 4 4 3 4 3     4  4  V N
79 Helmut Noy Imme vom Vorstland H 4 4h 4 4 4 4    4  4  SG KS
80 Ernst Anno Engh Ingo vom Vorstland R 3 4 2 4 4 3    4  4  V N
81 Mihai Burcescu Ania vom Wachtelfeld H       4 3 4        V4 N
82 Rainer Zetzsche Unda vom Alberthain H       2           SG N
83 Dietmar Günnel Laika vom Mausberg H 4 4 4 3       4  4  SG N
84 Andreas Heinig Marry vom Mausberg H 4 4 4 4 4 4    4  4  V KS
85 Manfred Wolf Cantos von der Röderaue R       3           V N
87 Heinrich Fenker Finja vom Geestmoor H 4 4 4 4 4 4    3  4  V KS
88 Herman-Josef Niemann Gimli vom Kronsberg R 4 3 4         4  4  V4 N
89 Birgit Eckardt-Hönig Rani von der stolzen Au H 4 2 3           3  V N
90 Alexander Kegel Zobel von Bockhöft R 4 4 4 4 4 4    3  4  V KS
91 Daniele Spennato Amigo von der Broklands-Au R 4 3             3  SG N
92 Thies Billerbeck Briga von der Broklands-Au H 4 4 4 4 4 3    4  4  SG KS
93 Claus-Peter Andresen Lasse von der Jydebek R 4h 4 4 4 4h 4    4  4  V KS
94 Jan Thiesen Odin von der Jydebek R 4 4 4 4 4 4    3  4  SG KS
95 Claus-Peter Andresen Olex von der Jydebek R 4 4 4 4 4 4    4  4  SG KS
96 Armin Künzli Donar vom Brettenbach R 4 4 4 4 4 3    4  4  SG KS
98 Roger Aeberhard Akron du Mée Renaudon R 4 4h 4 4 4 4    4  4  SG KS
99 Peter Schneeberger Baco von Unterinnviertel R 4 3 4 4 4 4    4  3  SG N
100 Markus Bürgisser Dunga vom Untermarchstein H 3 3 0         3  3  SG N
101 Cesar  Navarro Calatayud Ulando  Silesia R 4 3 4         2  3  SG N
102 Jürgen Ginsheimer Ciro von Heimersheim R 4 4 4 4 4 3    3  4  SG KS
103 Jens Witzsche Rocksi vom Gleistal H 4 4 4 4 4 4    4  4  SG KS
104 Heidi Teichmann Fea vom Harnischgrund H 4 3 4 4 4 4    4  4  SG N
105 Dr. Szaszi Ferenc Micu  Abajgató R 4 4 4 4 4 3    4  4  V KS
106 Andras Bartos Inka  Micskei H 4 3   4 0       0  V N
107 András Bartos Niki  Micskei R 4 4   4 0 4      0  V N
108 Doris Groen Ponita von der Uhlenburg H 4 4 4 4 4 3    3  4  V KS
109 Josef Schulte-Wülwer Ilex vom Borsumer Hof R 4 4 2 4 4 4    4  3  SG N
110 J.W.B. van Rooije Panja vom Esteresch H       4 4 2        SG N
111 Jan Jagersma Pia vom Esteresch H 4 3             4  SG N
112 Hermann Esters Plech vom Esteresch R       3           V N
113 Christoph Heidfeld Puppi vom Esteresch H 4 4 4 4 4 4    3  4  V KS
114 Dietrich Hollmann Inka vom Geestmoor H 4 4 4 4 4 4    4  4  SG KS
115 Ludger Bröring Michel vom Geestmoor R   2   2         2  SG N
116 Dietrich Hollmann Ottilie vom Geestmoor H 4 4 4 4 4 4    4  4  V KS
118 Maria Lemmermoehle Anton vom Holtvogt R       2           V N
119 Stefan Middeke Anett II von Neuarenberg H 4 4 4 4 0     4  4  V N
120 Bernhard Dirkes Ester von Neuarenberg H 4 4h 4 4 4 4    4  4  SG KS
121 Wilhelm Immken Valko von Neuarenberg R 4 2 4 4 4 4    4  4  SG N
122 Willi Werner Immken Yette von Neuarenberg H 4 3 4 4 4 4    4  3  V N
123 Hermann Esters Cora von der Poggenburg H 4 4 4 4 4 3    3  4  SG KS
125 Hans-Georg Stahl Kai vom Schnepfenstrich R 4 4 4 4 4 4    4  4  SG KS
126 Anne Dörr Clipper von der Wachholderheide R 4 4         2  3  3  SG N
127 Marcel Driezes Thor van de Waltakke R 4 4h 4 4 4 4    3  4  SG KS
128 Ansgar Westrup Bea vom Gievenbach H 4 3 4         4  4  SG N
129 Ansgar Westrup Cero vom Gievenbach R 4 4 4 4 4 4    4  4  V KS
130 Hubertus Seibel Treff  Rothenuffeln R 4 4 4 4 4h 4    4  4  V2 KS
132 Heinz Boyer Ostia vom Thüringer Zipfel H 4 4 4 4 4 3    2  4  SG N
133 Dieter Peters Ela von der Waterhörn H       4 3         SG  
                             

Partners

Hunting in Romania  Kurzhaar Directory Hunting Fishing Directory  Gun Dog Forum

Visitors | © Copyright 2000-2017 by Karpaten Irbis & Donau Wirbeln Kennels - All info in this site is copyrighted by Catrinel Pauna & Petru Didi Antonovici, unless stated otherwise. Please do not use or duplicate it withour our written consent. Thank you! Designed by Catrinel Pauna & Petru Didi Antonovici